Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rosto viçi në verë të kuqe që të kënaq shpirtin

Nga 27.al 0

Më në fund moti po freskohet, shirat e vjeshtës po nisin dhe njeriu shpëton nga recetat, këshillat, dietat verore, të cilat janë më shumë se raciste ndaj mishit të kuq. Ato e përjashtojnë fare mishin dhe njeriut të gjorë i bëhet syri bakër për një thelë mish, por falë Zotit që martohet ndonjë në fis që të kapësh ndonjë brinjë të ftohtë.

Meqë jemi kundër rrymës, sapo koha u bë pak e vranët, jo vetëm që rrëmbeva një copë të mirë mishi në SPAR, por vendosa ta bëj sa më të kuq të jetë e mundur, duke ia dorëazuar verës së kuqe.

Për recetën kliko: http://rozmarina.al/rosto-vici-ne-vere-te-kuqe-qe-te-kenaq-shpirtin/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej