Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Rooney barazon rekordin e golave të Charlton

Nga Klodiana 0

Futbollisti i Manchester United, Wayne Rooney me golin e shënuar sot ndaj Ridingut në FA Cup,  ka thyer rekordin e Sër Bobby Charlton. Sulmuesi i “Djave të Kuq” ka arritur të barazojë legjendën Sir Bobby Charlton, pasi ka arritur të shënojë 249 gola po aq sa edhe legjenda e Junited.

Pas përfundimit të ndeshjes, Rooney u shpreh: “Performancë e shkëlqyer sot nga skuadra. Jam krenar që arrita të barazojë rekordin e Sir Bobby Charlton, duke iu bashkangjitur atij si golashënuesi i mirë të Manchester United”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej