Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ronaldo “tërhiqet” nga Portugalia, nuk do të luajë as në ndeshjet e ardhshme

Nga Klodiana 0

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, nuk do të luajë në ndeshjet e ardhshme me kombëtaren e Portugalisë.

Sipas “Record”, Ronaldo e mori vendimin për të mos luajtur me përfaqësuesen e tij pas një diskutimi me presidentin e federatës Portugeze të futbollit dhe trajnerin Fernando Santos.

Portugezi nuk do të grumbullohet për sfidën e 11 tetorit kundër Polonisë dhe miqësoren me Skocinë në 14 tetor. Ronaldo gjithashtu mund të mungojë edhe në ndeshjen e 17 nëntorit në “San Siro” kundër Italisë dhe në atë pasuese ndaj Polonisë, të dyja të vlefshme për Ligën e Kombeve.

Por sipas mediave vendase, është se pavarësisht se sulmuesi mungoi edhe në disa ndeshje të muajit shtator, nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Portugalia.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej