Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ronaldo i dhuron 3 pikët e para Portugalisë (film)

Nga Klodiana 0

Portugali mposhti me vështirësi Marokun në ndeshjen e dytë të Grupit B. Skuadrës luzitane i mjaftoi goli i yllit Kristiano Ronaldo, i cili tundi rrjetën me kokë në minutën e 4-t. Një merit të madhe për fitoren e sotme ka edhe portiere Rui Patrisio, i cili evitoi disa gola të sigurt.

Vlen për tu komplimentuar loja e skuadrës Marokene e cila e kërkoi me insistim golin e barazimit por nuk arriti ta gjente. Me fitoren e sotme, Portugalia mori kryesimin me 6 pikë, ndërkohë që në ndeshjen e fundit të grupit do të përballet me Iranin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej