Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Ronaldo feston me një video golat e tij europianë (film)

Nga Klodiana 0

Pas ndeshjes me Bayernin, Cristiano Ronaldo ka arritur në kuotën e 100 golave në kompeticionet evropiane, i pari futbollist në histori që ia del mbanë.

Sulmuesi portugez e ka shënuar golin e parë evropian më 9 gusht 2005 për Mançester Junajtid, kundër Debreçenit, ndërsa 12 vite më vonë është bërë më i madhi në kupat e Europës.

Në Instagram Ronaldo ka postuar një video të bukur për të përmbledhur “galopin” e tij, ndërsa shkruan: “Jam i lumtur për fitoren dhe për arritjen e 100 golave në kompeticionet evropiane. Falënderoj gjithë shokët e skuadrave dhe trajnerët, sepse pa ta nuk do të ishte e mundur”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej