Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Ronaldo dënohet me 5 ndeshje, shtyu arbitrin në El Classico

Nga Klodiana 0

Cristiano Ronaldo edhe pse u fut në fund të pjesës së dytë në përballjen me Barcelonën, u kthye në një nga protagonistët e sfidës.

 

Sapo hyri, ai shënoi një gol spektakolar, imitoi Leo Messi-n me fanellën që ia drejtoi tifozëve të Camp Nou, dhe 5 minuta më vonë u largua nga ndeshja me karton të kuq.

 

Pasi mori kartonin e parë të verdhë duke qenë se hoqi fanellën kur shënoi gol, Ronaldo simuloi duke kërkuar një penallti.

Arbitri reagoi menjëherë duke e ndëshkuar me të kuq, vendim i cili nuk i pëlqeu portugezit, i cili duke vënë duart në kokë, shtyu më pas arbitrin De Burgos Bengoechea.

Sot u mor vendimi për dënimin e Ronaldo-s, dhe federata spanjolle dënoi yllin e Real Madrid me 5 ndeshje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej