Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Romë, hapet lokali i parë ku konsumohet marihuana terapeutike

Nga Klodiana 0

Duke nisur nga kjo javë, kryeqyteti italian ka kafenenë më të re ku mund të konsumohet marihuana terapeutike.

“Canapa Caffe” (kafeneja e kërpit) ndodhet në një lagje të vjetër, jo shumë larg nga universiteti “La Sapienza”.

Me një sipërfaqe 90 metër katror, aty mund të gjenden që nga farat e kërpit për ta kultivuar deri te ushqimet e pijet që e kanë në përbërje.

Lokali ka lindur nga bashkëpunimi i dy pronarëve Dario Mantuano e Carlo Monaco, pacientë që kurohen me marijuanë terapeutike dhe që janë ndër të parët që presin legalizimin e saj nga Parlamenti.

Në brendësi të lokalit ka në sallë të vogël, ku pacientët e autorizuar për ta përdorur mund ta konsumojnë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej