Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Roma mposht Napolin në “San Paolo”

Nga Klodiana 0

1476544149salah

Roma ka thyer  Napolin me rezultatin 1-3 në “San Paolo” në kryendeshjen e javës së 8 në Serie A.

Edin Dzeku ishte autori i dy golat e parë për verdhekuqtë ndaj Napolit të Elseid Hysaj.

Vendasit arritën të reagojnë dhe vetëm 4 minuta më vonë, mbrojtësi Koulibaly shkurtoi diferencën.

Vendasit e rritën ndjeshëm presionin në kërkim të golit të barazimit, por Salah vulosi fitoren e Romës në minutën e 86 ku shënoi edhe golin e tretë për ekipin e tij.

Pas këtij takimi, Roma ngjitet në vendin e dytë me 16 pikë, dy më pak se Juventusi i vendit të parë dhe 2 më shumë se Napoli i vendit të tretë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>