Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Rilindja e “Qemal Stafës”

Nga 27-shi 0

Ky nuk është një kantier ndërtimi, nga ato që kemi parë rëndom në të gjithë cepat e Tiranës, ku pas disa muajsh do të dallosh të mbijnë nga toka ndërtesa shumëkatëshe. Pikërisht ky është kantieri ku po punohet për rindërtimin e stadiumit “Qemal Stafa”.

10

Në fakt, për të qenë më korrekt, po ndërtohet një stadium modern dhe meqenëse këtu jetojmë dhe modernizmat janë kthyer në mani, emrat e vjetër nuk na shkojnë më për shtat, kështu që stadium do të quhet “Arena e Kombëtares”. Gjithsesi, e rëndësishme është se po punohet me një ritëm të lartë, pasi ndërtimi i tij sa më shpejt është i domosdoshëm jo vetëm për ekipin Kombëtar, por edhe për futbollin tonë, që është mbushur me skuadra nomade.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej