Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Riccardo Migliori garanti i marrëveshjes mes PDIU dhe opozitës (film)

Nga admin 0

Të gjitha zhvillimet e fundit politike brenda opozitës kanë patur për garant Riccardo Migliori-n, Presidenti nderi i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së. Migliori është një nga figurat kryesore politike të së djathtës italiane, fiorentin dhe pjesë e Popullit të Lirisë.

Ai njihet si një ndër miqtë më të mirë të Shqipërisë, aktivist i flaktë i integrimit të saj, avokat i Çështjes Çame në Europë dhe i proceseve integruese të Kosovës.

Sot, ai është garanti politik europian që qëndron mes Bashës dhe Idrizit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej