Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Restoranti ku mund të paguash me…larje enësh

Nga Klodiana 0

Një restorant në Japoni lejon të gjithë ata që janë paksa ngushtë nga gjendja ekonomike që të paguajnë ushqimin duke larë enët.

Mirai Shokudo, restorant në Tokio, ka “punësuar” rreth 500 njerëz deri tani, të cilët punojnë vetëm një turn për të larë borxhin.

Kjo mensë e krijuar në vitin 2016 ka si klientë të varfërit që nuk kanë mundësi kurrë që të hanë jashtë. Nëse nuk kanë para’, ata mund ta paguajnë faturën duke punuar për 50 minuta në restorant.

Restoranti ku mund të paguash me… larje enësh (Foto)

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej