Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Reshjet e shumta/ Mirditë, 10 familje rrezikon nga përmbytja, bllokohet aksi Gjirokastër-Kakavijë

Nga Skenderi 0

Edhe ditën e sotme si posojë e motit të keq me reshje të dendura shiu janë  përmbytur disa zona të vendit.

10 familje në fshatin Klos të Mirditës janë në rrezik pasi për shkak të reshje të shumta të shiut ka patur rrëshqitje dherash. Mësohet se tre familje janë evakuar.

Ndërsa në Gjirokastër është bllokuar asksi rrugor Gjirokastër-Kakavijë pasi përroi pranë varrezave publike ka dalë nga shtrati.

Gjirokastër. Është bllokuar aksi Gjirokastër-Kakavijë pasi përroi pranë varrezave publike ka dalë nga shtrati duke vërshuar uji në këtë aks.

Kordhocë. Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar prezencë uji në disa rrugë të qytetit ndërkohë përroi pranë varrezave publike ka dalë nga shtrati duke vështirësuar qarkullim.

Mirditë. Reshjet e shiut kanë shkaktuar  rrëshqitje dherash në fshatin Klos. Në rrezik janë 10 familje, tre prej tyre janë evakuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej