Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Reshjet e dendura të shiut/ Bllokohet rruga për në Antigone të Gjirokastrës

Nga Ejona 0

Si rezultat i reshjeve të dendura të shiut gjatë ditës së djeshme rruga që të çon në Antigone të Gjirokastrës është bllokuar plotësisht për shkak të rrëshqitjes së dherave.

Në kilometrin e shtatë kjo rrugë është pothuajse e pakalueshme dhe si pasojë kanë mbetur të izoluar katër fshatra për të cilët kjo ishte e vetmja rrugë lidhëse me qytetin.

Nënkryetari i bashkisë Gjirokastër ka bërë me dije se Bashkia ka marrë masat për zhbllokimin e rrugës.

rruuu rrug rr

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej