Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Reshje bore në Lezhë, probleme me energjinë në 15 fshatra

Nga Klodiana 0

Ashtu siç ishte parashikuar nga sinoptikanët, rreth 90 % e territorit të vendit do të përfshihej nga reshjet e borës. Në qytetin e Lezhës kanë nisur reshjet e borës, duke zbardhur kështu qytetin.

Mësohet se në rrugën e Kombit kanë rënë 15-20 cm dëborë, ndërkohë që në fshatra të Mirditës ajo shkon në 30-40 cm.

Raportohet se në disa zona ka probleme me energjinë, ndërsa të prekur janë 15 fshatra në njësitë Administrative Zejmen dhe Kolsh.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej