Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Relly vrasës… terror në San Marino

Nga 27-shi 0

10

Një i vdekur, tetë të plagosur, nga këta tre më rëndë dhe një grua që u transportua në spitalin e Çezenës në rrezik për jetën, është bilanci i rëndë i regjistruar pas një aksidenti sot në mesditë, në edicionin e 14-të të RellyLegend që zhvillohet në rrugët e San Marinos. Një Renault Clio Maxi, me ekuipazh Enriko Bonaso dhe Aliçe Palaci humbi kontrollin duke goditur publikun dhe dy komisarë të garës që ndodheshin në atë pjesë të cirkuitit. Organizatorët e edicionit vendosën ndërprerjen e menjëhershme të garës, ndërkohë që prokuroria ka nisur një hetim dhe policia ka rrethuar zonën e aksidentit.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>