Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

“Rekrutimi”, goditet grupi i prostitucionit, në pranga 5 persona mes tyre dhe femra

Nga Ejona 0

B DIGITAL - 22/06/2006 - Recibido por E.mail - Prostitutas trabajando en el Club Madam's junto a la N-II cerca de la frontera de La Jonquera (Girona) - © Pere Duran -

 

Goditet një tjetër rast i trafikimit të qënieve njerëzore me qëllim prostitucionin. Gjatë operacionit “Rekrutimi” policia ka arrestuar pesë shtetas mes të cilëve dy femra që dyshohet se kanë trafikuar femra drejt shtetit gjerman.

Në pranga kanë rënë shtetasit:

  1. I.Qama, 23 vjeçe, banuese në Tiranë
  2. Ledian Gjoni, 28 vjeç, banues në Skrapar
  3. Ardit Shmilli, 24 vjeç, banues në Poliçan
  4. Zamir Hodo, 31 vjeç, banues në Tiranë
  5. A.Qama, 25 vjeçe, banuese në Tiranë

Shtetasit u ndaluan ndërsa po kalonin pikën kufitare të Morinës. Uniformat blu dyshojnë se kanë trafikuar drejt Gjermanisë shtetaset M.Th dhe A.P. të cilat mendohet të kenë ushtruar prostitucion edhe në Shqipëri.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>