Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

“Rekrutimi”, goditet grupi i prostitucionit, në pranga 5 persona mes tyre dhe femra

Nga Ejona 0

 

Goditet një tjetër rast i trafikimit të qënieve njerëzore me qëllim prostitucionin. Gjatë operacionit “Rekrutimi” policia ka arrestuar pesë shtetas mes të cilëve dy femra që dyshohet se kanë trafikuar femra drejt shtetit gjerman.

Në pranga kanë rënë shtetasit:

  1. I.Qama, 23 vjeçe, banuese në Tiranë
  2. Ledian Gjoni, 28 vjeç, banues në Skrapar
  3. Ardit Shmilli, 24 vjeç, banues në Poliçan
  4. Zamir Hodo, 31 vjeç, banues në Tiranë
  5. A.Qama, 25 vjeçe, banuese në Tiranë

Shtetasit u ndaluan ndërsa po kalonin pikën kufitare të Morinës. Uniformat blu dyshojnë se kanë trafikuar drejt Gjermanisë shtetaset M.Th dhe A.P. të cilat mendohet të kenë ushtruar prostitucion edhe në Shqipëri.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej