Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Rekord historik, dëbora arrin deri në 7 metra në Francë

Nga Media 0

Prej 30 vitesh nuk ishte parë një dimër si ky i sivjetshmi në Francë.
Shkollat dhe çerdhet janë mbyllur, rrugët që të çojnë në Alpet franceze nuk funksionojnë. ndërsa paralajmërohen orteqe.
Në disa vende bora ka arritur deri në shtatë metra ndërsa në kufirin franko-italian, në Haute Maurienne dhe Haute Tarentaise niveli i borës ka arritur deri në 80-90 centimetra gjatë këtyre ditëve.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej