Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Rei Manaj, një pikë të rëndësishme Peskarës

Nga 27-shi 0

3

Trajneri Odo i Peskarës deklaroi pas transfertës së Xhenoas, që përfundoi 1-1, se do të ishte mëkat nëse skuadra e tij do të kishte humbur. Por sidoqoftë, për të arritur këtë pikë kaq të rëndësishme mendoi Rei Manaj, në të 86’. Futbollisti i përfaqësueses tonë u dërgua në fushë në vend të Memushajt dhe në të 86’ u gjend në vendin e duhur dhe pas asistit të Zampanos e devijoi topin për në rrjetë, duke shënuar golin e tij të dytë me uniformën e Peskarës, madje në të njëjtën mënyrë.

4

Ndeshja u shoqërua me shumë polemika, pasi arbitri i tregoi kartonin e kuq dy futbollistëve vendas, fillimisht për Edenilsion, në të 74’ dhe pas vetëm 5 minutash edhe për Goran Pandev. Për konçidencë, golat e takimit u shënuan nga dy futbollistë të rinj në moshë, fillimisht për Xhenoan një 21 vjeçar, Simeone, djali i Diego Simeones dhe në fund ndeshja u barazua nga Manaj, 19 vjeç.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>