Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Reforma zgjedhore, shtyhet për seancën tjetër kërkesa e PS-së

Nga Ejona 0

Shtyhet për seancën tjetër kërkesa e Partisë Socialiste për afatin e komisionit të reformës zgjedhore.

PS kërkoi shtyrjen e Komisionit të Reformës zgjedhore më 28 Nëntor, ku të përfshihej edhe diskutimi për sistemin zgjedhor.

Ndërkohë kujtojmë se kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i dërgoi dje letër kryeparlamentarit Gramoz Ruçi propozonte që të shtohen edhe çështjet e sistemit zgjedhor në Shqipëri, objekti i veprimtarisë të realizohen me disa faza si dhe afati të shtyhet për datën 28 nëntor 2019.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej