Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Reforma zgjedhore/ Bregu: Rekomandimet e OSBE-ODIHR duheshin miratuar në kohë

Nga Skenderi 0

Është mbledhur sot Këshilli Kombëtar i Integrimi Europian në Kryesinë e Kuvendit, ku Kryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Taulant Balla po informon komisionin në lidhje me ecurinë e reformës zgjedhore.

Kryetarja e këtij komisioni Majlinda Bregu tha se reforma zgjedhore është e rëndësishme për standardin e zgjedhjeve. Më tej ajo u tha kolegëve në salla se rekomandimet e OSBE/ODIHR duheshin miratuar në kohë.

Ndërsa deputeti i PS-së Taulant Balla akuzoi PD-në se po bllokon reformën zgjedhore.

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej