Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Reforma në drejtësi/ Nishani dekreton ligjin për “SPAK”

Nga Rexhina Biba 0

Presidenti i Bujar Nishani, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka deklaruar se do te padis per shpifje kryetarin e Bashkise se Tiranes Erion Veliaj, pas akuzave te tij ndaj presidentit per vjedhje te pronave te Kishes Katolike ne Elbasan./r/n/r/nPresident Bujar Nishani, speaks during a press conference, where he said would sue for defamation the mayor of Tirana Erion Veliaj, after his accusations against the president for theft of property of the Catholic Church in Elbasan.

Kreu i Shtetit, Bujar Nishani, dekretoi ligjin për Njësinë Speciale Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK.

Ligji “Për organizimin dhe funksionimin e institucioneve në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar” është pjesë e paketës prej 7 ligjesh i reformës në drejtësi.

Ky ligj u votua me 122 vota në Kuvend.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>