Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Receta që do t’iu shpëtojë nga bronkiti

Nga Rexhina Biba 0

Si shpëtim ndaj bronkitit, po vihet në vëmëndje një përzierje interesante dhe e shijshme me përbërës që ju i keni në shtëpinë tuaj; mjaltë dhe banane.  E shtypni bananen, e përzieni me mjaltë dhe më pas e konsumoni.

Ndodh shpesh që  kolla kronike mund të zgjasë deri në 8 javë  dhe kjo e shton nevojën e njerëzve për ta provuar këtë përzierje.

Bananet janë të njohura për përmbajtjen me kalium dhe madje mund të ndihmojnë edhe tretje duke stimuluar rritjen e baktereve të mira në trupin tuaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej