Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Reali fiton derbin e La Ligës, Ronaldo “thyen” Atleticon

Nga Klodiana 0

Reali i Madridit  fitoi derbin me Alteticon me rezultatin e thellë 3-0, duke thelluar avantazhin në krye të Primera Division.

Pasi i mungonte goli prej mëse 2 vitesh në “Vicente Calderon”, Ronaldo rikthehet me 3 gola ndaj Atletikos.

Pasi shënon golin e parë në minutën e 23, në pjesën e dytë me të një penallti Ronaldon çon shifrat në 2:0 dhe pak minuta më pas sërish ylli portugez shënon golin e tret për të mbyllur gjithçka.

Nuk u mjaftua me kaq Ronaldo  arrin të thyej edhe rekordin e Di Stefano-s për numrin më të madh të golave të shënuara në një derbi.

Në ndeshjet e së shtunës, Eibar fitoi 1-0 ndaj Celta Vigos, Barcelona barazoi pa gola ndaj Malagës, ndërsa Sevilla me fitoren në transfertë ndaj Deportivo La Corunas mbetet në vendin e tretë në klasifikim.

https://youtu.be/OUQ3c_RtzFM

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej