Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Real Madrid i jep fund krizës me rezultatin 7-1, gjakoset Ronaldo

Nga Klodiana 0

Më në fund, pas tre javësh zhgënjyese Real Madrid shijon një fitore në Bernabeu pasi ka mundur Deportivo-n me rezultatin e thellë 7-1. Në tre ndeshjet e fundit skuadra e Zidane kishte dy humbje dhe një barazim dhe një hap fals sot ndaj një vendi që rrezikon të bjerë nga kategoria do të kishte qenë fatal për trajnerin francez i cili rrezikonte shumë shkarkimin.

Pas pushimit merenguesit ruajtën qetësinë dhe menaxhuan mirë lojën duke gjetur edhe tre gola të tjerë. Në fillim ishte sërish Bale. Pas tij ishte Luka Modric me një gol plot klas në hyrje të zonës. Ronaldo arriti të shënonte emrin e tij në listën e golashënuesve në minutën e 78’ me një goditje të bukur nga brenda zonës dhe me një tjetër gol të shënuar me kokë pak minuta më pas nga i cili mbeti edhe i dëmtuar.

Në fund ishte edhe Nacho që finalizoi dopietën e tij, i treti lojtar brenda një ndeshje të vetme. Me këtë fitore Real ngjitet në vendin e katërt me një ndeshje më pak se të tjerët dhe është 16 pikë larg Barça-s.

mmhttp://telesport.al/real-jep-fund-krizes-3-dopieta-gjakoset-ronaldo/

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej