Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Real Madrid fiton 6-1 ndaj Betis/ Atletico Madrid shkatërron 7-1 Granadën

Nga Klodiana 0

real

Pas tri barazimesh radhazi, Reali i Madridit rikthehet te fitorja. Skuadra e Zinedin Zidanit shkatërroi 6-1 Betisin në transfertë, në javën e tetë të la Ligës.

Rafael Varane i mjaftuan vetëm katër minuta për të realizuar golin e parë, ndërsa më pas realizuan me radhë Benzema (31’), Marselo (39’) dhe Isko (45’).

Rradhën e golave e vazhdon Isco (62’). Festës nuk mund t’i mungonte as Cristiano Ronaldo, i cili vulosi rezultatin në minutën e 78-të.

Në javën e tetë të La Ligës, Atletiko Madrid mposht 7-1 në shtëpi Granadën e vendit të fundit.

Në “Vilsente Kalderon” ishin miqtë ata që befasuan duke gjetur avantazhin në minutën e 17-të me Isak Kuenkën, sulmuesin e dalë nga shkolla e Barcelonës. Karraskos përmbysi gjithçka në favor të bardhekuqve ne  dygolëshin e tij.

Sërish sulmuesi belg thelloi epërsinë e Atletikos në të 61-n, ndërsa goleadën e plotësuan dopieta e Nikolas Gaitanit (64’, 81’) dhe golat e Angel Korreas (85’) e Tiagos tri minuta para fundit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>