Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Reagon ashpër Kotzias kundër Bushatit (film)

Nga 27.al 0

Ka reaguar ashpër ministri i jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias kundër deklaratës së ministrit të jashtëm të Shqipërisë Ditmir Bushatit në prag të takimit në Korçë më 19-21 janar rreth Çështjes Çame. Dje, Bushati tha se ekziston Çështja Çame në bisedimet greko-shqiptare, por Kotzias deklaroi sot:

“Nuk është diskutuar për këtë pikëpamje të palës shqiptare (Çështja Çame).

– Të njëjtat deklarata nuk ndihmojnë procesin e dialogut të iniciuar nga Greqia si një forcë përgjegjëse në rajon dhe në BE.

– Deklarata të tilla në asnjë mënyrë nuk kontribuojnë në promovimin e një kursi të ardhshëm europian të Shqipërisë”. (www.militaire.gr http://www.militaire.gr/%CE%BF-%CE%B1%CE%BB%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%B5%CE%BE-%CE%B8%CE%AD%CF%84%CE%B5%CE%B9-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CF%83%CE%AC%CE%BC%CE%B7%CE%B4%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9/)

Kjo ishte deklarata e sotme e Kotzias rreth Çështjes Çame, pasi Bushati po insistonte se ekziston si çështje në bisedimet greko-shqiptare.

Reagon ashpër Kotzias kundër Bushatit

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej