Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Ramush Haradinaj bashkon të rinjtë e partive politike

Nga Skenderi 0

Forumet rinore PS, PD, LSI dhe PDIU protestojnë bashkë para ambasadës Franceze në Tiranë për lirimin e kreut të AAK-së 

Nuk ndodh shpesh që partitë politike ose forumet rinore të tyre të bëhen bashkë, por kjo gjë ndodhi sot.

Të rinjtë e të gjitha forumeve  rinore partiake kanë protestuar sot para Ambasadës Franceze në Tiranë për lirimin e ish-Kryeminitrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së Ramush Haradinaj.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej