Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Rama: Do të rrisim rrogat dhe pensionet, s’do të mbeten thjesht shifra në letër

Nga Klodiana 0

edi-rama-dettaglio-jpgfilename_utf-8edi-rama-dettaglio

Në fjalimin e tij Edi Rama tha se do të rrisim rrogat dhe pensionet, dhe s’do të mbeten thjesht shifra në letër.

Rama tha se : “Janë 100 milionë dollarë që do ti ndajmë nga arka e përbashkët e shtetit dhe do ti kalojmë në arkën e buxhetit të çdo familje shqiptare në formën e rrritjes së rrogave dhe pensioneve

Edi Rama gjatë fjalimit të tijë në Asamblen Kombëtare të PS u ndal edhe tek reforma e arsimit.

Kemi transformuar maturën shtetërore në gjithë vendin, duke bërë një sistem hyrje në universitet që nuk mund të krahasohet me atë që ka qenë, është shprehur kryeministri .

Ndër të tjera, ai u ndal edhe në uljen e taksave.

“Kemi ulur taksat për 97% të shqiptarëve, për ata që jetojnë me rroga por dhe për ata që jetojnë me biznes të vogël”.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>