Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Rama takohet me Metën një ditë para miratimit të 6 ligjeve

Nga Rexhina Biba 0

basha-rama-meta_1468840967-1450939-780x439

Kryeministri Edi Rama është takuar mbrëmjen e sotme me kreun e Kuvendit Ilir Meta.

Takimi vjen një ditë para mbajtjes së seancës parlamentare ku pritet të miratohen edhe ligjet emergjente të reformës në drejtësi.

Takimi mes Ramës dhe kreut të kuvendit, Ilir Meta zgjati rreth 1 orë e 30 minuta dhe u zhvillua në një nga vilat qeveritare.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>