Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Rama takim vëllazëror me krerët e partive shqiptare të Maqedonisë

Nga Ejona 0

Kryeministri Edi Rama ka takuar krerët e partive shqiptare në Maqedoni

Në takim ishin të pranishëm Ali Ahmeti, Ziadin Sela dhe Bilal Kasami.

Në fokus të takimit ishte situata politike në Maqedoni dhe krijimi i qeverisë së re. Rama ka kërkuar unifikim të qëndrimit të faktorit shqiptar.

Ndërkohë Presidenti Bujar Nishani priti në një takim miqësor Kryetarin e Partisë Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni, zotin Ali Ahmeti. Në takim u diskutua rreth situatës paszgjedhore në Maqedoni dhe angazhimin e BDI-së në këtë proces.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej