Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Rama takim me Mustafën, bisedë edhe për situatën rajonale

Nga Klodiana 0

Gjatë vizitës së tij në Kosovë, kryeministri Edi Rama, është takuar me homologun e tij, Isa Mustafa, me të cilin ka diskutuar për disa prej çështjeve më të ndjeshme.

Në komunikatën për shtyp u raportua se Mustafa dhe Rama kanë folur për situatën rajonale si dhe mundësinë për të shtuar bashkëpunimin mes Tiranës dhe Prishtinës zyrtare.

Në qëndrimin e tij në Prishtinë, Rama u takua edhe me Kryetarin e Bashkisë, Shpend Ahmetin, me të cilin ka ndarë pikëpamjet mbi çështjet rajonale, por edhe për rritje të bashkëpunimit me Bashkinë e Tiranës.

Rama u takua edhe me Kryetarin e Bashkisë, Shpend Ahmetin, me të cilin ka ndarë pikëpamjet mbi çështjet rajonale, por edhe për rritje të bashkëpunimit me Bashkinë e Tiranës.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej