Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama: Shumë shpejt do restaurojmë memorialin e Skënderbeut në Lezhë

Nga Klodiana 0

Gjatë mbledhjes së qeverisë në Lezhë kryeminstri Rama ka deklaruar se do të rikonstruktohet memoriali i Skënderbeut në këtë qytet.

Rama tha se është në dijeni të gjendjes së memorialit dhe për këtë do të financohet shumë shpejt rregullimi i tij.

“Do financojmë shumë projekte për qytetin e Lezhës në infrastrukturë, turizëm përfshirë dhe restaurimin e plotë të memorialit të Skënderbeut. Jam i vetëdijshëm që gjendja e memorialit të Skënderbeut, lë për të dëshiruar por shumë shpejt ka për tu rehabilituar”, deklaroi Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej