Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Rama: Sharja nëpër dhëmbë për Berishën më doli nga shpirti

Nga Media 0

Kryeministri Edi Rama ka rrëfyer nëse e shau apo jo Sali Berishën gjatë seancës së Kuvendit.

Rama u pyet nga gazetarja e Report Tv dhe përgjigja e tij ishte: “Nëpër dhëmbë…”.

I pyetur nëse iu drejtua Berishës me fjalët i rrjedhur, Rama nuk dha komente por shtoi se sharja e tij për Berishën i kishte dalë nga shpirti.

Demokratët akuzuan Ramën se ka fyer Berishën dhe kërkuan përjashtimin e tij nga punimet e Kuvendit.

/report tv/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej