Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Rama sfidon mijëra protestues: Importi i plehrave për një Shqipëri më të pastër

Nga Media 0

rama-plehra

 

Ndërsa mijëra qytetarë protestojnë para zyrës së tij në godinën e kryeministrisë, kreu i qeverisë, Edi Rama, rikonfirmoi nga “Xibraku”, vendosmërinë e tij për t’i sjellë plehrat në Shqipëri. Në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së e cila po zhvillohet paralelisht me protestën e qytetarëve, Rama tha ndër të tjera: “Ligji i ri për mbjetjet riciklueshme është i domosdoshëm dhe tërësisht konformon ambicieve tona për një Shqipëri të pastër. Ajo që ne kemi bërë është ligji më i kufizuar në rajon deri në pikën të kufizosh importin e lëndës së parë me pasjen e një fabrike dhe kapacitetin e saj”.

14440813_1187983114605775_4259867328534090240_n

rama-1

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>