Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Rama: Rusia dhe Islami radikal, përfitojnë, nëse Ballkani mbetet jashtë BE

Nga Skenderi 0

Kryeministri Edi Rama është shprehur se Rusia dhe Islami radikal mund të përfitojnë nga boshllëqet që krijohen brenda vendeve të Unionit, ndaj për këtë arsye Bashkimi Europian  duhet t’i pranojë vendet e Ballkanit në BE.

Gjatë një interviste të publikuar të mërkurën në gazetën gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, Rama gjithashtu është shprehur se ne duam qëndrueshmëri dhe siguri në Union dhe një Europë e nuk është e sigurtë  nëse ka hapësira.

Rama: Ne duam qëndrueshmëri dhe siguri në Union dhe një Europë nuk është e sigurtë  nëse ka hapësira. Në të kundërt, ne nuk duhet të harrojmë se ka edhe aktorë të tretë, të cilët po luajnë lojën e tyre dhe që mund të përfitojnë nga boshllëqet që krijohen brenda Unionit. Unë jam duke folur për Rusinë, por duke folur gjithashtu edhe për Islamin radikal.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej