Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Rama prezanton projektin për “Rrugën e Arbrit”: Për 3 vite mbaron

Nga Media 0

Qeveria do të ndërtojë rrugën e Arbrit brenda tre viteve të ardhshme. Deklarata është bërë nga kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Peshkopi, ku prezantoi projektin për këtë rrugë.

Rama tha se me ndërtimin e kësaj rrugë mbërritja nga Tirana në Bulqizë do të shkurtohet me 40 minuta.

Kreu i qeverisë premtoi se në fund të këtij mandati krahas Rrugës së Arbrit do të ndërtohet edhe aksi Kardhiq – Delvinë dhe Kashar – Rrogozhinë, në kuadër të projektit “1 miliardë dollarë për rindërtim”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej