Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama në Gjermani, i puth këmbët Merkelit: Më duket sikur po takoj Papën

Nga 27-shi 0

Kryeministri Edi Rama ka arritur që ta prezantojë vizitën e tij në Berlin si një arritje. Pasi postoi një foto, ku duket pritja e tij në Berlin me nderime, ai ka dhënë një intervistë për radion publike.

Në këtë intervistë, ai e krahason takimin me kancelaren Angela Merkel si një audiencë me Papën.

Pritja e Edi Ramës në Berlin

“Angela Merkel është një kampione e Europës. I gjithë rajoni i Ballkanit shpreson tek ajo,” tha Rama.

“Është normale që kur një shef qeverie i Ballkanit udhëton drejt Berlinit, të ndjehet si një pelegrin që do të takojë Papën”, tha Rama.

Ai shpreson për hapjen e shpejtë të negociatave. Sipas tij, Europa është për shqiptarët një projekt për paqen.

Megjithatë brenda mazhorancës gjermane ka zëra kundër hapjes së negociatave.

https://www.syri.net/politike/155904/rama-ne-gjermani-i-puth-kembet-merkelit-me-duket-sikur-po-takoj-papen/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej