Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Rama në forumin e sigurisë në Beograd. Takim me homologun Vuçiç

Nga Skenderi 0

rama-vucic1-640x356

Kryeministri Edi Rama do të mari pjesë në forumin për sigurinë që do të mbahet në Beograd në datën 13 tetor.

Kryeministri Shqiptar së bashku me homologun e tij serb, Alexandër Vuçiç, do të diskutojë për të ardhmen e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Serbisë si dhe bashkëpunimin e tyre dhe eliminimin e paragjykimeve dhe  rritjes së sigurisë dhe stabilitetit të Evropës Juglindore.

Kjo është hera e 4 që Edi Rama viziton Serbinë si Kryeministër

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>