Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Rama në Berlin, pas pak takim me Merkel

Nga Rexhina Biba 0

Kryeminsitri Edi Rama ka mbërritur mesditën e sotme në Berlin, ku do të takohet me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Kryeministri shqiptar është pritur në një ceremoni zyrtare në aeroport dhe më pas është drejtuar për në zyrat e kancelares Merkel.

Fokusi kryesor i bisedimeve, siç thuhet dhe në njoftimin e qeverisë gjermane, do të jenë e ardhmja europiane e Shqipërisë, çështjet dypalëshe dhe ato rajonale.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej