Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama inspektime në Elbasan, studentët i dedikojnë këngë: T’u shkurtoftë jeta, s’le ngujime as protesta (film)

Nga Media 0

Një grup studentësh të ngujuar brenda Universitetit “Aleksandër Xhuvani” i kanë dedikuar një këngë kryeministrit Edi Rama.

“Edi Rama e mprehu shpatën dhe njëherë për situatën / Kjo është shpata që pret koka, krejt e zezë s’e mbështet bota / Edi Rama t’u shkurtoftë jeta s’la ngujime as protesta / Këto protesta ti s’i prite, s’i kish’ parë vendi gjithë këto vite.”

Nga ana e tij, kryeministri Rama do të shkojë ditën e sotme për inspektime në qytetin e Elbasanit. Rama ka planifikuar që të inspektojë ecurinë e punimeve në rrugën Tiranë-Elbasan, inspektime në Spitalin Rajonal të Elbasanit si dhe një takim në prefekturë me drejtuesin e ri dhe të sapoemëruar.

https://shqiptarja.com/lajm/rama-inspektime-ne-elbasan-nje-grup-studentesh-te-ngujuar-i-dedikojne-kenge-keto-protesta-si-prite-si-kish-pare-vendi-gjithe-keto-vite

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej