Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Ankesa e eurodeputetit për Himarën/ Rama: Grekëve iu kam dhënë përgjigje

Nga Media 1

Eurodeputetët grekë kundërshtuan vendimin e Komisionit Evropian për të hapur negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë

I pyetur rreth reagimeve të eurodeputetëve grekë lidhur me Himarën, Rama ka theksuar  se qëndrimi i tij i dhënë një javë më parë në parlament, është gjithçka do të thoshte sërish për ankesat e grekëve për Himarën.

“Unë për çështjen e Himarës, dhe pretendimet për zbatimin e projektit të urbanizimit në Himarë, e kam dhënë dhe nuk dua të përsëris ato që kam thënë”, tha Rama. Një javë më parë, Rama tha se Himara është shqiptare  dhe atje po zbatohet një projekt i qeverisë shqiptare për urbanizimine kësaj bashkie. Me këtë ska asnjë të drejtë askush të merret. Kreu i qeverisë shqiptare e ka injoruar kështu palën greke e cila kërkon ta trajtojë prishjen e disa banesave si cënim të të drejtave të minoritetit në Himarë.

Loading...

Komente (1)

  1. ju ndjek me shume vemendje.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej