Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama flet pas takimit me Merkel: Nuk prisnim një “PO” publike (film)

Nga Klodiana 0

Pas kthimit nga Gjermania, kryeministri Edi Rama po jep një konferencë për mediat nga aeroporti i Rinasit, për takimin me Merkel.

“Besoj që takimi me Merkel, që ka pasur edhe konferencën për shtyp, ka qenë një moment shumë me rëndësi, shkëmbyem opinionet lidhur me raportin e progresit, rezultatet e arritura për hapjen e negociatave dhe përmbushjen e parakushteve, sikur i konsideroi Merkel, ato që janë pjesë të procesit në marrëdhëniet me KE. Vizita nuk synonte që të merrte “Po”-në publike nga Angela Merkel. Po ashtu kemi pasur edhe një bisedë goxha të gjerë lidhur me rajonin me zhvillimet në rajon me situatën”, tha Rama.

Në lidhje me çështjen “Tahiri”, Rama tha se “kemi folur në detaje për të gjitha aspektet e raportit të progresit, ecurinë në 5 prioritetet, dhe në mënyrë të veçantë e reformës në Drejtësi, dhe progresin e bërë me Vettingun”.

ERTV Live😊: Komunikim me mediat mbi konkluzionet rreth vizitës në Berlin

Posted by Edi Rama on Thursday, April 26, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej