Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Rama dhe Vuçiç takim me shqiptarët e Preshevës

Nga Skenderi 0

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Serbisë Aleksandër Vuçiç kanë zhvilluar sot një takim me shqiptarët e Luginës së Preshevës.

Rama në një shkrim në twitter ka theksuar se fokusi i takimit mes palëve ishte shkëmbimi i hapur dhe miqësor i pikëpamjeve mes tyre për të ecur përpara.

Postimi i Ramës: “Një shkëmbim i hapur dhe miqësor pikëpamjesh mes shqiptarëve të Luginës Preshevës dhe km Vuçiç! Angazhime konkrete për të vazhduar përpara”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej