Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Rama deputetëve të PD: Në kafe së bashku dukemi sikur jemi një parti

Nga Skenderi 0

Kryeministri Edi Rama, gjate nje seance parlamentare, ku u debatua ne lidhje me prishjen e disa ndertimeve per shkak te planint urbanistik, ne qytetin e Himares./r/n/r/nAlbanian Prime Minister Edi Rama, during a parliamentary session, which was debated in connection with the demolition of several buildings due to urban plan, in the town of Himara.

“Të gjithë jemi shqiptarë, ndajmë të njëjtat qytete dhe jemi komshinj me njëri-tjetrin”

Kështu ka thënë nga foltorja e Kuvendit Kryeministri Rama duke ironizuar partinë demokratike në lidhje me mënyrën se si ajo ka qeverisur vëndin, ku sipas Ramës ndryshon shumë nga qeverisja e tij.

Por kryeminstri nuk u mjaftua me kaq, por vazhdoi edhe më tej ironinë e tij ku tha se “deputetët e çdo krahu politik kur janë të ulur së bashku në kafe duket sikur janë një parti, ndërsa në kuvend shfaqen krejt ndryshe”.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>