Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Rama-Bashës: A ka budalla që beson se SHBA/BE duan shkeljen e Kushtetutës për Kryeprokurorin?

Nga Media 0

Në një dalje për mediat Basha tha sot se deklaratat e ambasadorëve nuk kanë asnjë vlerë. Sipas tij, nuk është detyrë e ambasadorëve që të interpretojnë Kushtetutën e Shqipërisë.

Basha tha se Rama fshehtazi në shtator ka propozuar një ligj që dikton një Prokuror të parakohshëm që ta zgjedhë vetëm me votat e tij, me qëllim që të mbrojë Saimir Tahirin, Fatmir Xhafën, Qazim Sejdinin, Damian Gjiknurin dhe oficerët e policisë.

Por pas kësaj deklarate ka reaguar kryeministri Rama i cili thotë se duhet të jesh budalla për të besuar që SHBA/BE kanë interesa të ngushta.

“A ka budalla që e beson se SHBA/BE duan prokuror të përkohshëm për të mbyllur dosje hetimore duke shkelur Kushtetutën?Hajde politikë hajde!”, ka shkruar Rama në Facebook.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej