Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama-banorëve: Bashkim, Ramazan, Edmond, largohuni që aty! S’do paguajnë mjekët për ju!

Nga Media 0

Edi Rama nuk lëkundet, me tone të larta u bën thirrje banorëve të “Unazës së re” që të largohen nga rruga.
 
Ata bëjnë mirë të largohen që aty, të mos zënë rrugën. Bashkim, Ramazan, Edmond, largohuni që aty!”, tha Rama.
 
Ndërsa Rama mbante fjalën në Kuvend, banorët i bënin thirrje që të dilte jashtë e të fliste me ta, por Rama e mbylli atë që kishte për të thënë dhe u duartrokit nga depuetët e majtë.
Kreu i qeverisë tha se atyre që do u prishen shtëpitë, do u paguhet qiraja për 3 vite, pasi sipas Ramës nuk ka se përse shqiptarët të paguajnë ata që kanë zënë rrugën.
 
“Do japim qira për 3 vjet, ça doni më shumë?!
 
Qeranë tuaj do e paguajnë mjekët, ushtarakët, infermierët, e të gjithë tasapaguesit.
 
Pse duhet të paguajnë ata se je keni zënë rrugën?“, tha Rama.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej