Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama: “Arena Kombëtare” përfundon në fillim të vitit 2019

Nga Media 1 lexime0

“Stadiumi “Arena Kombëtare” përfundon në fillim të vitit 2019”. Kjo ka qenë deklarata e kreut të qeverisë Rama gjatë inaugurimit të zyrave të Federatës Shqiptare të Futbollit pranë kompleksit “Dinamo”.

“Inaugurimi i fillimit të punimeve të Federatës Shqiptare të Futbollit është vetëm fillimi i projekteve që janë planifikuar për rilindjen e sportit në Shqipëri. Skuadra jonë e kombëtares meriton më shumë se kaq, ne jemi duke punuar për të ndërtuar “Arenën Kombëtare” e cila do të jetë gati në fillim të vitit 2019. Sporti në Shqipëri do të transformohet  duke filluar që nga ndërtimi i stadiumeve, transformimi është real, ne po punojmë për këtë”, tha Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej