Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Qytetarë, studentë e pedagogë protestë para komisariatit nr. 1: Studentët në liri! Ministrja në qeli!

Nga Klodiana 0

Fjala e pedagogut dhe aktivistit të lëvizjes, Arlind Qori.

Posted by Për Universitetin on Thursday, November 17, 2016

 

Qytetarë, studentë e pedagogë kanë dalë në protestë përpara komisariatit nr.1 të policisë në mbrojtje të studentes dhe aktivistes Mirela Ruko, që i hodhi në kokë ministres së arsimit Lindita Nikolli në shenjë proteste reformat në drejtësi. Aktivistja Ruko u shoqërua në polici pas gjestit dhe nuk është liruar ende.

“Përkundër temperaturave të ulëta, studentë, pedagogë, aktivistë e qytetarë vazhdojnë të qëndrojnë para komisariatit nr.1, pranë Ministrisë së Jashtme, duke kërkuar që aktivistja Mirela Ruko të lirohet prej ndalimit të padrejtë që i është bërë. Studentët në liri! Ministrja në qeli!”, shkruhet në faqenPër Universitetin”

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej