Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Qeveria jep 3 mijë lekë për çdo pensionist në fund të vitit

Nga Media 0

Qeveria ka caktuar edhe këtë vit 3 mijë lekë për secilin nga 610 mijë pensionistët dhe personat me aftësi të kufizuara si shpërblim për festat e fundvitit.

Në Aktin e dytë Normativ, me të cilin po ndryshohet sërish Buxheti i Shtetit, që u prezantua dje në komisionet e Kuvendit, thuhet se të ardhurat buxhetore janë me tejkalim rreth 4.5 miliardë lekë, nga planifikimi fillestar.

Krahas financimeve për investime apo shpenzime të tjera, është parashikuar që edhe këtë herë të jepet një shifër pak a shumë simbolike për kategoritë e popullsisë që kanë më pak të ardhura nga
të tjerët.

http://shqiptarja.com/ekonomi/2733/qeveria-jep-3-mije-leke-per-cdo-pensionist-ne-fund-te-vitit-457745.html

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej