Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Qafë-Thanë/ Makina del nga rruga, humb jetën shoferi

Nga Skenderi 0

aksident-3-1

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec.

Burimet e  policisë kanë bërë të ditur se, mjeti tip “Ford”, me targë “AA 412 FO”, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i këtij mjeti, shtetasi me inicialet J.Y, i moshës 45 vjeç.

Nga hetimet paraprake dyshohet se shkak i këtij aksidenti të ketë qenë tejkalimi i normave të lejuara të shpejtësisë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>